رفتن به نوشته‌ها

مهارت های لازم برای ازدواج

نازنین لطفی مشاور و روانشناس – psychology – nazanin lotfi

آموختن مهارت های لازم برای ازدواج، پیش زمینه آغاز یک زندگی مشترک است؛ زیرا که در این مسیر پر پیچ و خم زوجین ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوند. یادگیری این مهارت‌ها کمک میکند تا به یک شناخت صحیح از همسرتان دست یابید؛ پس نسبت به نیاز های همسر خود آگاه تر میشوید. در نتیجه تعاملات بهتری با یکدیگر برقرار میکنید که تاثیر آن در افزایش همدلی، توجه به احساسات یکدیگر، توانایی حل مسئله و تصمیم گیری به منظور مدیریت بحران‌ها نمایان میشود. البته یادگیری مهارت‌ های لازم برای ازدواج حتی برای زوج هایی که سال هاست در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند نیز مفید است. در این مقاله قصد داریم تا در مورد مهارت‌هایی که بازم است زوجین برای دست یافتن به یک ازدواج موفق بیاموزند، توضیح دهیم.

اگر از کسانی هستید که همیشه نیازهای همسرتان را برآورده کرده و به نیازهای خود بی توجه هستید، در نهایت شریک زندگی شما نیز ناراضی خواهد بود. شاید شما از فداکاری خود لذت ببرید اما همسرتان نمی تواند این فداکاری های شما را تحمل کند. در نظر او شما فردی با عزت نفس پایین هستید که به خود و نیازهایش ارزشی نمی دهد. حتی ممکن است همسرتان، دچار غرور کاذبی بشود که جایگاه شما را در رابطه به خطر بیاندازد.

باید به یک خودشناسی برسید. لازم است که شخصیت خود را به کمک یک روانشناس تقویت کرده و به او بگویید چرا می خواهید همیشه فداکاری کنید. رابطه سالم، رابطه ایست که مدام در حال داد و ستد باشد. بنابراین خوب است که کمی خودخواه بوده و به نیازهای خودتان نیز بها دهید. از اینکه همسرتان بداند شما چه چیزی دوست دارید نگران نباشید. هر فردی علاوه بر لذت بردن، به لذت دادن نیز نیاز دارد. بنابراین شما سزاوار این هستید که از رابطه لذت ببرید و نیازهایتان برطرف شود. اگر احساس می کنید نمی توانید به زندگی دلخواه تان برسید حتما از خدمات مشاوره ازدواج استفاده نمایید.

برای هماهنگی دریافت مشاوره در زمینه زوج درمانی و مشاوره ازدواج می توانید با شماره ۰۹۳۵۴۴۷۲۵۸۱ تماس بگیرید

منتشر شده در زوج درمانی

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *