رفتن به نوشته‌ها

فواید مشاوره فردی

  • ذهن آگاهی در جربان بهترین مشاوره فردی اجرا می شود به این صورت که به فرد توانایی حضورش در اینجا و اکنون کمک می شود به عبارتی مشاور روانشناس فردی  ، افراد را ترغیب می کند تا نسبت به افکار و  احساسات خود  در زمان حال آگاهی داشته باشند  .

برخی مشاوره فردی را بیشتر از مشاوره گروهی ترجیح میدهند و برعکس که عوامل زیادی در تأثیر آن ترجیح وجود دارد. دلایل این امر ممکن است زمانی مشخص شود که مزایای مشاوره فردی را مشخص کنیم.

 

تلفن هماهنگی برای مشاوره : ۰۹۳۵۴۴۷۲۵۸۱ 

نازنین لطفی مشاور و روانشناس در مشهد

  • مشاوره فردی خوب به دلایلی از قبیل افزایش خود آگاهی فرد ، تشویق به خود آگاهی ، تقویت مهارت های ارتباطی و بهبود استفاده از مهارت های مقابله سالم مفید است . این مزایا منجر به تغییر رفتار فرد خواهد شد .

  • مشاوره فردی محرمانه بودن را تضمین میکند. محرمانه گی یک عنصر اساسی مشاوره است. مشاوران حرفهای دقیقاً مانند پزشکان هستند به این معنا که، آنها نیز به اصطلاح محرمانه بودن جلسات بیمار و پزشک پایبند هستند. آنها قرار نیست هیچگونه اطلاعاتی را که توسط مراجعین خود به اشتراک گذاشته شده مگر تحت شرایط و ضوابط خاص با دیگران به اشتراک بگذارند. در جلسات مشاوره فردی، اطمینان بیشتری حاصل می شود که هرگونه اطلاعاتی که توسط مراجع به اشتراک گذاشته میشود، بین آنها باقی خواهد ماند.

  • مشاوره فردی انعطاف پذیرتر است. مشاوران در انجام این جلسات درمانی رویکردهای متفاوتی دارند. اگر فقط یک مراجع وجود داشته باشد، بر خلاف یک گروه، جایی که شما باید بیش از یک نفر را در نظر بگیرید، راحتتر میتوانید رویکرد را به شکلی که برای مراجع مناسبتر باشد، انجام دهید. مشاوران آزادی بیشتری را در جلسات فردی پیدا می-کنند، زیرا تنها نیاز است که با یک نفر کار کنند.

  • مشاوره فردی توجه و تمرکز مشاور را تضمین میکند. فقط یک مراجع وجود دارد، بنابراین توجه کامل مشاور در مدت زمان جلسه مشاوره برنامهریزی شده، به آن مراجع خواهد رسید.

  • نازنین لطفی مشاور و روانشناس – psychology – nazanin lotfi

    مشاوره فردی به مراجعین این امکان را میدهد تا راحتتر باشند. بسیاری از افراد وجود دارند که راحت درباره مشکلات شخصی خود در جمع صحبت نمیکنند، حتی اگر افراد دیگر جمع یا گروه از قبل برایشان شناخته شده باشند. دلیل این موضوع این است که آنها نمیتوانند در طول مشاوره کاملاً رها شوند و تمایل به افشای برخی اطلاعات را ندارند. وقتی فقط مراجع و مشاور باشد، بدون اینکه کسی گوش کند و احتمالاً قضاوت کند، این افراد قادر خواهند بود خود را کاملتر و راحتتر افشا کنند.

 علاوه بر این مشاوره و روانشناسی فردی به افراد کمک می کند تا در مورد تاثیر رفتار فرد بر نتیجه مطلوب بینش داشته باشند و بر اساس آن روانشناسانی که از درمان شناختی رفتاری استفاده می کنند  همان طور که در ابتدا هم اشاره شد ، به عدم تطابق بین آن چه فرد فکر می کند اتفاق می افتد و واقعا چه اتفاقی می افتد ، تاکید می کنند . شناسایی باور ها و ارزش های خود و شناسایی مواردی که زندگی فرد را می تواند معنی دار کند از مواردی هستند که در جلسات مشاوره خصوصی  به آن ها پرداخته می شود . بسیاری از افراد به دنبال مشاوره در مورد موضوعات مربوط به روابط و مهارت های اجتماعی هستند و به دنبال یادگیری برقراری مرزها بر اساس بینش درباره نیاز ها و ترجیحات خود می باشند . علاوه بر آن مشاوره فردی می تواند در راستای بهبود مهارت های ارتباطی افراد  یعنی مواردی نظیر هوش هیجانی ، همدلی ، گوش دادن فعال ، اعتماد به نفس و احترام ، کمک می کند به طور کلی مشاوره فردی حرفه ای در جهت ایجاد ارتباطات سالم سودمند است و به عبارتی می توان گفت که مشاوره شخصی به رشد فرد کمک بزرگی می کند .

تلفن هماهنگی برای مشاوره : ۰۹۳۵۴۴۷۲۵۸۱ 

نازنین لطفی مشاور و روانشناس در مشهد

منتشر شده در مشاوره فردی

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *